Kino maale 2018

Kino maale on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti. Tasuta!
Tänavugi keskendub festival animatsioonižanrile, tuues kolme programmiga fookusesse Heiki Ernitsa, kes tähistab sel aastal 65. sünnipäeva. Lisaks on kavas ka Rein Marani värske dokumentaalfilm “Peetrike Laanetagusel”.
Kavas on kokku kaheksa põhiprogrammi ja üks alafestival, animatsioonikoolitus ja
– konkurss koolinoortele ja ajateenijatele.
Kino maale kasvas välja Priit Pärna Animafilmifestivali samanimelisest alafestivalist ning toimub tänavu teist korda. Kino maale kannab sel hooajal ka Euroopa festivalide (EFFE) kvaliteedimärki. Tänavu peame pidu koos Eesti Joonisfilmiga ja Nukufilmiga ja teeme esmakordselt koostööd dokumentaalfilmifestivaliga Dokfest, tänu kellele tutvustame oma vaatajale uut filmižanri. Samuti on fookuses Heiki Enrits, kes tähistab tänavu oma 65 sünnipäeva.
Animatsioonidest on kavas 8 erinevat programmi ja lisaks 1 dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva. Heiki Ernitsa loometööd peegeldab 3 retrospektiivi, millest 2 on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja 1 täiskasvanutele. Nende programmidega avame Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt, keda üldsus tunneb peamiselt Leiutajateküla Lotte järgi. samuti on kahe Eesti suurima animafilmistuudio, Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi poolt koostatud programmid. Lisaks toome Teieni meie koostööpartner Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uue dokumentaalfilmi “Peetrike Laanetagusel”.

Festivali raames on võimalik vaadata järgnevaid filme:

“Heiki Ernits 65 – animamudila I” lisa info…,
“Heiki Ernits 65 – animamudila II” lisa info…,
“Kino maale animamudila 2018” lisa info…,
“Kino maale animakillud noortele” lisa info…,
“Ennemuistsed jutud” lisa info…,
“Kino maale-Joonisfilmi animapärlid” lisa info…,
“Kino maale-Nukufilmi animapärlid” lisa info…,
“Heiki Ernits 65” (täiskasvanutele) lisa info…,
lisaks dokumentaalfilm “Peetrike Laanetagusel” lisa info….

Märjamaa kinos Helk näitame:

Teisipäeval, 30.oktoobril

kell 10.30 “Kino maale animamudila 2018”
kell 11.30  “Kino maale animamudila 2018” 
kell 12.50  “Ennemuistsed jutud”

Filmide näitamised on TASUTA !

Rohkem infot:
www.kinomaale.ee